Перейти до змісту

Оновлення 1.0

1. Клонування випадку інфекційної хвороби в модулі "Інфекційні хвороби".

 

Процесс "клонування" випадку:

  • Редагування випадку
  • Вкладка розділу Заключна класифікація
  • Зміна остаточного діагнозу


При


Рредагування випадку

При редагувані випадку інфекційної хвороби необхідно зробити наступне:

Перейти до вкладки Заключна класифікація.
При зміні остаточного діагнозу 

Перед клонуванням користувач має побачитиь повідомлення про те що Діагноз відрізняється від попередньо встановленого. 

image.png

Тому даний випадок буде закритий та створено новий із зміненим діагнозом. Користувач має підтвердити чи погоджується він з клонуванням чи операцію треба відмінити.


2. Зміна адреси пацієнта в модулі "Інфекційні хвороби"

Оновлення полягає в тому що розроблена функція редагування адреси пацієнта у вже створеному випадку “неактивною“ якщо даний випадок вже є “Закритим“.


Якщо користувачу необхідно змінити адресу проживання пацієнта, то необхідно впевнетися, що саме у цього пацієнта усі наявні випадки інфекційних хвороб є у статусі "Закритий".
Якщо у пацієнта наявні "Відкриті випадки" то при створенні нового випадку інфекційного захворювання та при адреси з'явиться повідомлення (див. нижче).


image.png


В свою чергу, історія зміни адрес пацієнта залишається та відображається у його карточці.


image.png


Якщо адреса проживання змінена у карточці пацієнта, то це не впливає на попередні закриті випадки даного пацієнта. Нова адреса застосовується тільки до не закритого поточного випадку та тих випадків, які будуть створюватися у майбутньому.


Важливо
, що та ж сама перевірка (на наявність незакритих випадків пацієнта) з'явиться у випадку якщо користувач намагається змінити у режимі редагування в картці пацієнта.  


image.png


3. Зробити з контакту випадок в модулі "Інфекційні хвороби".

Оновлення полягає в тому, що реалізована можливість для користувачів, знаходячись у випадку інфекційного захворювання на вкладці “Перелік контактів” - створити з цього контакту екстрене повідомлення.

При перегляді випадку інфекційної хвороби, у вкладці "Перелік контактів" додана кнопка "+Додати випадок".

Якщо контакт у списку тільки один

Після натискання кнопки "+Додати випадок", користувач одразу переходить до створення екстреного повідомлення. Демографічна інформація пацієнта заповнена з можливістю редагування. 

image.png

Якщо контактів декілька
З'явиться вікно із запитанням для кого із списку має бути створене екстрене повідомлення. 

image.png
Натисніть "Додати випадок" та користувач перейде до створення екстреного повідомлення з заповненою Демографічною інформацією.

image.png



4. Звітна форма "Звіт про окремі інфекції та паразитарні захворювання" в модулі "Аналітичні дані".

Даний звіт необхідно зробити таким, який частково можна налаштовувати. Частково, тому що шапка звіту не буде мінятись, будуть змінюватись тільки діагнози. Зміни до діагнозів мають застосовуватись і до місячної форми і до її розширеної версії.

Для того, щоб налаштувати форму звіту користувач має мати можливість:

  • Ввести назву для рядка. Це має бути поле назви, яке може вільно називатись користувачем тому, що користувач може додавати як вже існуючі діагнози типу “Ботулізм“ так і загальні типу “у т.ч гострий гепатит А“

  • Ввести код або коди МКХ (множинний вибір), які будуть асоційовані з внесеною назвою. До кодів МКХ мають автоматично підтягуватись і розшифровки. Відповідно до обраного коду або кодів і мають розраховуватись дані у звіті. Виведені у рядку коди (якщо їх декілька) мають перераховуватись через кому

    • Якщо для одного рядка обрано декілька кодів, в такому випадку дані по обраним кодам мають додаватись між собою

    • У звіт мають потрапляти усі випадки які створені у системі за звітний період окрім Відхилених


Редагування звіту має бути доступним лише Епідеміологам національного рівня. Налаштована форма звіту національним епідеміологом має бути доступною, у актуальному вигляді, для всіх користувачів системи.

Зміни які внесені національним адміністратором в шаблон звіту мають бути записані в Аудиті даних


До самого звіту необхідно додати поле “Всього“, яке буде сумою усіх рядків унікальних діагнозів

  1. Не дозволяти додавати у спалахи хвороби з іншим діагнозом в модулі "Інфекційні хвороби".
    Необхідно впевнитись, що користувачі додаючи випадок інфекційної хвороби до спалаху додають його до спалаху з відповідним діагнозом. Для цього при додаванні випадку інфекційної хвороби до спалаху у списку доступних спалахів відображати тільки ті спалахи, які відповідають діагнозу випадку інфекційної хвороби, який додається до спалаху.

Розширена таблиця звіту "Інфекційна захворюваність населення по Україні згідно звіту Ф.№1" в модулі "Аналітичні дані".

При генеруванні основного звіту “Звіт про окремі інфекції та паразитарні захворювання за місяць“ необхідно реалізувати генерування додаткової (розширеної) таблиці Інфекційна захворюваність населення по Україні згідно звіту Ф.№1 за {назва звітного місяця} та {номер звітного місяця} місяців {звітній рік та рік попередній до звітного} років.


Користувач має мати можливість після того як згенеровано основний звіт перейти на перегляд розширеної версії.


Даний звіт є розширеною версією місячного звіту Ф№1, який в свою чергу необхідно зробити таким, який частково можна налаштовувати. Частково, тому що шапка звіту не буде мінятись, будуть змінюватись тільки діагнози. Зміни до діагнозів мають застосовуватись і до місячної форми і до її розширеної версії (налаштування будуть однакові та змінюватися одразу для двох звітів: “Звіт про окремі інфекції та паразитарні захворювання” та “Інфекційна захворюваність населення по Україні згідно звіту Ф. №1”)


Для того, щоб налаштувати форму звіту користувач має мати можливість:

  • Ввести назву для рядка. Це має бути поле назви, яке може вільно називатись користувачем тому, що користувач може додавати як вже існуючі діагнози типу “Ботулізм“ так і загальні типу “у т.ч гострий гепатит А“

  • Ввести код або коди МКХ (множинний вибір), які будуть асоційовані з внесеною назвою. До кодів МКХ мають автоматично підтягуватись і розшифровки . Відповідно до обраного коду або кодів і мають розраховуватись дані у звіті

    • Якщо для одного рядка обрано декілька кодів, в такому випадку дані по обраним кодам мають додаватись між собою

    • У звіт мають потрапляти усі випадки які створені у системі за звітний період окрім Відхилених


Редагування звіту має бути доступним лише Епідеміологам національного рівня. Налаштована форма звіту національним епідеміологом має бути доступною, у актуальному вигляді, для всіх користувачів системи.


Дана таблиця має на меті відобразити інформацію по випадкам інфекційних хвороб за один місяць та з наростаючим підсумком. Дані в таблиці мають формуватися відповідно до виставлених параметрів фільтрування перед тим як звіт буде сформовано:

  • Рік

  • Місяць

  • Область

    • Множинний вибір для національного рівня з опцією додатковою опцією “Вся Україна“

    • Обласний рівень може формувати звіт тільки з даних по області відповідальності користувача відповідного регіону. Додатково обласний рівень має мати можливість формувати дані в рамках своєї області у розрізі підпорядкованих районів


  • Найменування захворювань. Колонка, що має містити назви інфекційних захворювань передбачених списком, який встановлений в налаштуваннях шаблону даного звіту

  • Зареєстровано випадків (місячний розріз) . В даному розділі таблиці мають бути представлені дані за звітній місяць звітного року та аналогічний місяць року попереднього до звітного:

    • Абс. Це абсолютний показник, загальна кількість усіх випадків зареєстрованих інфекційних захворювань за звітний місяць в конкретному регіоні (області)

    • Інт. Інтенсивний показник є інтенсивність захворюваності у розрахунку на 100 тис. населення. В даному випадку, говорячи про конкретні регіони, необхідно застосувати наступну формулу Інт = (Кількість зареєстрованих в системі випадків інфекційних захворювань по конкретному регіону / Населення у конкретному регіоні ) * 100 000. Де, усі випадки за звітний місяць діляться на Населення в конкретному регіоні та множиться на 100 000

  • Зареєстровано випадків (наростаючий підсумок). В даному розділі таблиці мають бути представлені дані за звітній рік та рік попередній до звітного у період від початку року і по звітний місяць

    • Абс. Це абсолютний показник, загальна кількість усіх випадків зареєстрованих інфекційних захворювань за звітний рік у період від початку року і по звітний місяць в конкретному регіоні (області). Наприклад: Формується звіт за листопад (візуальний приклад на малюнку вище у даному пункті), значить у другому розділі ми показуємо дані за одинадцять місяців, тобто від початку року по листопад включно

    • Інт. Інтенсивний показник є інтенсивність захворюваності у розрахунку на 100 тис. населення. В даному випадку, говорячи про конкретні регіони, необхідно застосувати наступну формулу Інт = (Кількість зареєстрованих в системі випадків інфекційних захворювань по конкретному регіону / Населення у конкретному регіоні ) * 100 000. Де, усі випадки за звітний рік діляться на Населення в конкретному регіоні та множиться на 100 000. Інтенсивний показник має мати в своєму значенні не

  • Зростання або зниження в %. Показник ріст/зниження розраховується і для місячного розрізу і для наростаючого підсумку наступним чином: абс. число за аналогічний звітному місяць попереднього року - це 100%, абс. число за звітний місяць - це х. Х=абс. число за звітний місяць * 100%/ абс. число за аналогічний звітному місяць попереднього року. Далі якщо від отриманого відсотку за звітний місяць віднімемо 100%, отримає різницю між ними, тобто показник ріст/зниження у відсотках.
    Приклад:

Вінницька область:

  • Абсолютний показник за листопад 2023 (звітний) - Сифіліс - 150 випадків

  • Абсолютний показник за листопад 2022 - Сифіліс - 195 випадків

150*100/195=76,2%. 76,2%-100%=-23,8% (округлення до десятих)

Також окрім розрахунку у відсотках необхідно для кожного з діагнозів розрахувати у окремих колонках зріст та зниження у:

  • Разах. Беремо абсолютний показник за попередній рік до звітного та Абсолютний показник за звітний рік. Ділимо більший показник на менший. Беремо приклад вище (Сифіліс): 195/150 = - 1,3 р (округлення до десятих). Отримуємо мінус тому що минулорічний показник > поточного показника

  • Випадках. Беремо абсолютний показник за попередній рік до звітного та Абсолютний показник за звітний рік. Віднімаємо менший показник від більшого. Беремо приклад вище (Сифіліс): 195-150 = - 45 вип. Отримуємо мінус тому що минулорічний показник > поточного показника


Дані показники (випадки, рази) мають відображатись тільки за умови, що у таблиці буде активовано перемикач “Відобразити ріст\зниження у р. та вип.“ За замовчуванням ці колонки не мають відображатись.


Звіт має бути можливість експортувати у файл формату .excel. Важливо, що колонки росту/зниження у разах та випадках мають завжди потрапляти у експорт в незалежності від того чи ввімкнений перемикач “Відобразити ріст\зниження у р. та вип.“ чи ні.


У самому звіті цифри у таблиці мають бути клікабельними посиланнями. Наприклад: є 3 випадки кору у звіті, клік на цифру 3 має перенаправити користувача на список випадків, тобто у новій вкладці браузера має відкритися вкладка списку інфекційних хвороб з відфільтрованими випадками, які входять у ці 3. Це дозволить швидше шукати\виявляти помилки.

5. Класифікація на етапі створення екстреного повідомлення

Оновлення полягає в тому, що при створенні нового екстреного повідомлення у системі, додано до форми Загальна інформація поле "Класифікаця".
Список класифікації містить в собі такі типи випадків:
- Можливий випадок
- Ймовірний випадок
- Підтверджений випадок

- Відхилений випадок


image.png


Після того як екстрене повідомлення створено та збережено в системі, значення із поля Класифікації у екстреному повідомленні перенесеться до поля Класифікації випадку у розділі Клінічна інформація випадку Інфекційної хвороби.

image.png



6. Класифікація як додатковий фільтр при формуванні звітів в модулі "Інфекційні хвороби".

При формуванні усіх типів звітів було додано можливість відфільтрувати звітну інформацію як по окремим класифікаціям випадків (множинний вибір) так і по всіх класифікаціях загалом.

Відповідно до виставленої класифікації (класифікаціям), у звітних формах відображаються тільки ті випадки, які мають класифікацію (класифікації) у розділі Клінічна інформація відповідно до виставлених у фільтрі.

image.png

7. Логіка відображення даних у основному звіті Ф№1 в модулі "Аналітичні дані".

Реалізована наступна логіка випадків, які мають потрапляти до основної звітної форми Ф№1. Дана логіка стосується основної місячної форми №1 та її розширеної версії (з розрахунком зниження\збільшення випадків у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року за звітним).

Випадок інфекційної хвороби буде потрапляти до звітних форм за умов:

    • Випадок має встановлений діагноз у розділі “Заключна класифікація“ в полі “Остаточний діагноз“

      image.png

    • Дата встановленого діагнозу в полі “Остаточний діагноз“ входить в звітний період. Для того щоб випадок входив в у звіт за звітний період його дата остаточного діагнозу має потрапляти в конкретний звітний період

    • Випадок не є Відхиленим

8. Обов'язковість заповнення поля "ЗОЗ" в модулі "Дозорний епіднагляд".
Рутинному епіднагляді, у формі внесення летальних випадків прибрано перевірку поля “ЗОЗ“ на обов'язкове заповнення.

image.png


 

9. Додати перевірку, що дані по окремим формам можна вносити до певного часу в модулі "Дозорний епіднагляд".


Оновлення полягає в тому, що користувачі обласного та районного рівнів мають можливість відправляти агреговані форми до 13:00 Понеділка тижня наступного за звітним.


Після того як цей час спливе, звітні форми будуть заблоковані для редагування. 

10. Надання доступу до випадку працівникам з іншої області в модулі "Інфекційні хвороби".

Передбачити надання доступу до випадку працівникам іншої області напряму або через національного адміністратора

  • В першу чергу у Налаштування ролей, необхідно додати новий дозвіл - Надання права перегляду випадків. Цей дозвіл має надати користувачу право надати дозвіл перегляду випадків його області відповідальності користувачам з інших областей. Дане право може бути доступним тільки епідеміологам обласного рівня (представники обласних організацій)

  • У самому випадку користувач із відповідним дозволом має отримати можливість:

    • Обрати режим доступу, на початковому етапі це мають бути режими: перегляд та редагування.

      • Якщо випадок, який створила одна організація буде редагуватися організацією, якій відкрили доступ, зміни будуть бачити обидві

      • Схожа логіка має бути реалізована з клонованими випадками, якщо клонується випадок до якого було відкрито доступ іншій організації (тобто змінюється заключний діагноз), його мають також бачити обидві організації, але закріплятись цей клонований випадок має за тією організацією, що змінила заключний діагноз

      • Відкриття права на редагування має автоматично відкрити право на перегляд також

    • обрати організацію із списку організацій у системі (список має містити пошук, для швидкого знаходження потрібної організації). Також список має містити тільки ті організації, які мають тип “Інфекційні захворювання“

    • закрити раніше наданий доступ


Коли організація отримає випадок від іншої області то цей випадок також буде доступний і для батьківських організацій. Наприклад: районній організації Бучанського району надала доступ до випадку хвороби організація Тернопільського району, тому даний випадок будуть бачити в його батьківській організації - Київській обласній ЦКПХ.


Після того як надання доступу до випадку підтверджено, користувач якому було надано доступ має отримати цей доступ автоматично, без додаткових погоджень від національного адміністратора. Але Інформація про те що відбулося надання прав на перегляд або редагування екстреного повідомлення має бути відправлена на пошту Національного адміністратора (користувачі, які мають роль національного адміністратора у системі)


Важливо, що при необхідності у Національного адміністратора має бути можливість закрити доступ до цього випадку зі сторінки випадку.

Як тільки права на перегляд випадку надані, користувачі яким було надане право перегляду або редагування випадку мають отримати повідомлення на закріплену за ними електрону пошту


Структура повідомлення:

Предмет: Вам надано доступ до екстреного повідомлення

Тіло: {Назва організації яка надає доступ} надала вам право на {перегляд; редагування} екстреного повідомлення {Id повідомлення в системі} - id має бути клікабельним посиланням, яке буде вести до випадку, до якого надається доступ


Після того як права на перегляд надано, користувач, якому надали право має побачити це екстрене повідомлення у списку випадків інфекційних хвороб (у вкладці Всі випадки, а також у вкладці відповідно до знаходження цього випадку у списку Інфекційних хвороб організації яка надала доступ) наряду з іншими випадками.


Для швидкого пошуку випадку до якого було надано доступ або отримано доступ, необхідно додати нові фільтри “Надано доступ“ та “Отримано доступ“, які будуть мати чекбокс:

  • За замовчуванням вони мають бути не активними, що означає що дані фільтр не впливають на пошук

  • Якщо чекбокс вибрано, у списку хвороб відображаються тільки ті випадки до яких користувачу було надано доступ або до яких користувач отримав доступ (відповідно до активного чекбоксу)


Коли доступ до екстреного випадку закрито, користувач якому було закрито доступ має отримати повідомлення на закріплену за ними електрону пошту


Структура повідомлення:

Предмет: Доступ до екстреного повідомлення закрито

Тіло: {Назва організації яка надавала попередньо доступ} закрили вам право на {перегляд; редагування} екстреного повідомлення {Id повідомлення в системі} - id не клікабильне так як користувач вже на матиме доступу до даного випадку


Також, у користувачів обласного рівня з відповідними правами має бути можливість передати випадок іншій області. В такому випадку для звітностей переданий випадок має бути закріплений за організацією, якій цей випадок було передано але для журналу 060/o цей випадок залишається за організацією яка передала випадок (так, це створить дублювання тому що по журналу 060/o цей випадок буде доступний і в одної і в іншої організації, але це є прийнятним). Логіка передачі випадку має бути схожою до процесу відкриття доступу до випадку для іншої організації з виключеннями:

  • Не має бути режимів доступу, організація якій передається випадок автоматично має мати право і переглядати і редагувати даний випадок

  • Для звітності в журналі 060/о випадок має бути зареєстрований за тією організацією, яка його сотворила, навіть якщо згодом передала цей випадок до іншої організації. Журнал 060/о є свого роду аудиту даних тому дублі випадки у ньому є допустимими


Кейс:
Якщо організація передає випадок і міняється відповідно поле Ким прийнято повідомлення, таким чином забирається випадок у однієї організації і передається на іншу. Тільки у даному типі звіту система має дублювати такий випадок для обох організацій, бо першого разу нам передали випадок від лікарні, а коли ми передаємо в іншу область, то ми вже для них стаємо організацією, яка надала екстрене повідомлення, а вони організацією, яка його прийняла. Тому такий випадок має бути і в нас і в них

Коли процес передачі випадку між організаціями завершено повідомлення на електронні пошти мають бути відправлені:

Національний адміністратор:

Структура повідомлення:

Предмет: Передано екстрене повідомлення про випадок інфекційного захворювання

Тіло: {Назва організації яка надає доступ} передала {Назва організації якій надається доступ} екстрене повідомлення випадку інфекційного захворювання {Id повідомлення в системі} - id має бути клікабельним посиланням, яке буде вести до випадку, який було передано

Користувачі організації, якій був переданий випадок інфекційного захворювання:

Структура повідомлення:

Предмет: Вашій організації передано екстрене повідомлення про випадок інфекційного захворювання

Тіло: {Назва організації яка надає доступ} передали вам екстрене повідомлення випадку інфекційного захворювання {Id повідомлення в системі} - id має бути клікабельним посиланням, яке буде вести до випадку, який було передано


Організація, якій було передано випадок має мати можливість передати його будь-якій іншій організації і навіть, за потреби, повернути його назад організації від якої цей випадок було отримано.


По журналу
060\о, якщо випадок передавався між областями він буде дублюватись для всіх областей які брали участь у процесі передачі.


Кейс
: Херсонська область передала випадок Одеській, Одеська Харківській, Харківська Миколаївській. За таких умов випадок буде відображатися для всіх зазначених областей у журналі. Виключенням має бути поле “Куди повідомлено про пацієнта“ в якому заклад буде вказаний саме той до якого було надіслано повідомлення про випадок в рамках конкретної області.

11. Оновлена логіка відображення таблиці випадків всередині спалахів в модулі "Інфекційні хвороби".

До оновлення в спалахах, коли доданих випадків стає 2+ вони відображалися звичайним списком з обмеженим набором даних.

image.png

Реалізовано більш детальну таблицю, яка відображає більше даних по доданому у спалах випадку захворювання.

В розширеній таблиці додано:

- ПІБ пацієнта (за замовчуванням дані приховані і мають відкриватись тільки при повторній верифікації особистості)
- Вік пацієнта
- Область фактичного проживання пацієнта
- Район фактичного проживання пацієнта
- Населений пункт фактичного проживання пацієнта

image.png
12. Функціонал підтвердження готовності звіту та передачі на рівень вище в модулі "Аналітичні дані".

Необхідно реалізувати функціонал підтвердження готовності звіту та передачі його на рівень вище. Даний функціонал буде стосуватись на початковому етапі тільки основного місячного звіту форми №1 (без розширеної його версії з розрахунком тенденції зниження/збільшення випадків інфекційних хвороб).


Основний звіт “Звіт про окремі інфекції та паразитарні захворювання за місяць“ генерується разом із розширеною версією у вигляді додаткової таблиці “Інфекційна захворюваність населення по Україні згідно звіту Ф.№1 за {назва звітного місяця} та {номер звітного місяця} місяців {звітній рік та рік попередній до звітного} років”. Але підтверджується та надсилається на рівень вище тільки основний місячний звіт.


Все має починатись з районного рівня, районний рівень формує місячний звіт з можливістю зберегти його у створених звітах (розділ звітних форм). Окрім цього необхідно створити окрему кнопку, яка буде доступна після того як звіт сформовано, а також у списку створених звітів, якщо користувач повернеться до звіту через якийсь час після того як він був сформований, за умови що цей звіт ще не був відправлений на рівень вище. Перед тим як Підтвердити звіт користувач має підтвердити свою дію і або надіслати звіт або відмінити підтвердження звіту для обласного рівня. Районний рівень може підтверджувати звіт тільки для обласного рівня.


Область має отримувати звіти, які їм передають (підтверджують завершеність звіту) райони, потім перевірити всі ці дані. За наявності в обласний звіт будуть додані випадки хвороб, які були отримані безпосередньо обласним рівнем. Звіт обласного рівня складається з даних по всіх районах області + випадки, які зареєстровані безпосередньо обласним рівнем.


Для обласного та національного рівнів необхідно додати додаткову вкладку “Підтверджені звіти“. Обласний рівень має бачити у цьому розділі Підтверджені звіти районів, які йому підпорядковані.

В свою чергу, обласний рівень має перевірити готовність звітів від районів та сформувати власний агрегований звіт по області та підтвердити його для подальшої обробки національним рівнем. Перед тим як Підтвердити звіт користувач має підтвердити свою дію і або надіслати звіт або відмінити підтвердження звіту для національного
рівня.


Важливо
, що Звіт обласного рівня має збиратися тільки з тих районних організацій, які підтвердили свої звіти за звітний період.


Після того як звіт підтверджено, показники в ньому мають бути зафіксовані і будь які зміни у випадках (зміна діагнозу, зміна дати остаточного діагнозу…), які увійшли до звіту не мають впливати на показники у вже підтвердженому звіті. Обласний та національний рівні мають володіти можливістю дозволити рівню нижче, перегенерувати звіт та підтвердити його повторно. Щоб перегенерувати звіт та підтвердити його повторно необхідно:

  • Додати опцію до звіту, яка дозволить розблокувати можливість для рівня нижче перегенерувати звіт з вже внесеними виправленнями у випадки інфекційних хвороб, які входять в цей звіт

  • Обласний рівень має володіти можливістю відкрити повторне підтвердження звіту для району, а національний рівень для області

  • Внесення виправлень у випадок (випадки) інфекційної хвороби, який входить у звіт, який надали можливість підтвердити повторно, має дозволити сформувати та підтвердити повторно звіт вже з урахуванням всіх змін у випадках за той же період за який цей звіт був сформований та підтверджений до відкриття можливості підтвердити цей звіт повторно:

    • Якщо обласний чи національний рівень не дозволив повторно підтвердити звіт, в користувача за цей конкретний місяць має бути заблокована можливість підтвердити звіт

    • Якщо можливість повторного підтвердження звіту надано, територія (район, область) має сформувати новий звіт, попередньо ввівши зміни у випадки, які потрапляють до цього самого звіту

    • Якщо звіт за місяць вже є підтвердженим, за умови внесення змін у випадки, які його складають, він не повинен мінятися, виключно через надання можливості підтвердити звіт повторно

  • Якщо Районний або Обласний рівень намагається відправити ідентичний звіт або інший користувач районного або обласного рівня дублює відправлення звіту, необхідно виводити повідомлення про те що Звіт {назва звіту} за {проміжок часу за який сформовано звіт} вже надіслано

Загалом Національний та обласний рівні мають бачити підтверджені звіти у окремій вкладці Підтверджені звіти. Дані звіти має бути можливість відфільтрувати за регіоном (для нац. рівня), районом (для обласного рівня), роком, місяцем. За замовчуванням мають виводитись звіти з усіх регіонів України та з усіх районів області за звітний місяць для національного та обласного рівнів відповідно

Звітний місяць (попередній від поточного. Приклад: коли формується звіт 30.12.2023, звітним вважається листопад 2023).


13. Оновлена логіка дедублікація випадків інфекційних хвороб в модулі "Інфекційні хвороби".

При створенні екстреного повідомлення реалізовано перевірку. Якщо у системі вже існує випадок з таким же Діагнозом та Пацієнтом + якщо існуючий випадок не є закритим, користувач отримає повідомлення:

“Зверніть будь ласка увагу, що схожий випадок вже зареєстрований у {Назва організації}. Зверніться до організації для уточнення даних та уникнення дублювання“

При отриманні такого повідомлення користувач має можливість обрати опцію або продовжити створення екстреного повідомлення або відмінити створення повідомлення та повернутись до списку інфекційних хвороб

image.png(На етапі заповнення Демографічної інформації)


image.png(На етапі заповнення Загальної інформації)


14. Додано колір передепідемічного рівня активності іншим кольором на мапі в модулі "Дозорний епіднагляд".

До оновлення на мапі "Мапа захворюваності, відповідно до рівнів епідемічної активності" модуля Епіднагляду за грипом, передепідемічний рівень активності та низька активність помічалися одним кольором.

Для більш зручного використання мапи було додано додатковий колір для передепідемічного рівня активності. Перед епідемічний рівень активності це той, який є нижче базової лінії

image.png


15. Додано 4 нових графіки для ГПЗ та ТГРІ в модулі "Дозорний епіднагляд".

 

image.png

image.png

image.png

image.png

 




16. Додано логіку при натисканні кнопки "Зберегти" залишатись на формі в модулі "Дозорний епіднагляд".

Для усіх форм рутинного та дозорного епіднагляду реалізовано можливість, що після натискання на кнопку “Зберегти” користувач має вибір:

  • Перейти до головної сторінки

  • Залишитися на формі, в режимі перегляду


image.png



17. Додано перевірку для рутинної форми "Захворюваність на грип та ГРВІ" в модулі "Дозорний епіднагляд".

Для рутинної форми "Захворюваність на грип та ГРВІ" додані перевірки, які не дозволять зберігати звітну форму, при порушенні правил формування поля “Усього“. Правила заповнення форм:

  • “Кількість осіб госпіталізованих до відділення реанімації та інтенсивної терапії із COVID-19” не має бути більшою за “Кількість госпіталізованих із COVID-19“

  • “Кількість госпіталізованих із COVID-19“ не має бути більшою за “Кількість госпіталізованих із грипом та ГРВІ“

  • “Кількість померлих осіб із COVID-19“ не має бути більшою за “Кількість померлих осіб від грипу та ГРВІ“

  • “Кількість лабораторно підтверджених випадків COVID-19“ не має бути більшою за “Кількість осіб, які захворіли за звітний тиждень на грип та ГРВІ“.

    image.png


18. Сповіщення про не закриті випадки в модулі "Інфекційні хвороби".

Реалізовано функціонал, який мінімізує можливість залишати не закриті випадки інфекційних хвороб фахівцями у системі.

Якщо випадок у системі не закритий протягом місяця після дати створення, користувачу будуть надходити подібні повідомлення при перегляді випадків інфекційних хвороб. 

У користувачів є можливість закрити це повідомлення. Повідомлення при цьому закриється також і для всіх користувачів від даної організації. 


image.png


Натиснувши на кнопку "Переглянути випадок", користувач перейде на сторінку випадку інфекційної хвороби, де має можливість закрити цей випадок. (Щоб закрити випадок, необхідно спочатку відкрити персональні дані→ перейти в режим редагування випадку→ натиснути на червону кнопку "Закрити випадок"→ підтвердити закриття випадку).

Натиснувши на кнопку "Нагадати пізніше", повідомлення зникне на 24 години. Через добу повідомлення знову з'явиться для користувачів організації.

19. Оновлений фільтр локацій в модулі "Інфекційні хвороби".
До оновлення при фільтруванні по адресі проживання пацієнтів поле для вводу даних було названо "Локація"

image.png
При оновленні було внесено зміни до назви на Введіть назву Області/Району/ОТГ/Населеного пункту

image.png

20. Оновлено форму захворюваності в шаблонах звіту модуля "Аналітичні дані". Показник на 100 000 за замовчуванням.

image.png

21. Додано можливість побудови ЕпіКривої в шаблонах звіту модуля "Аналітичні дані".

image.png

22. Кольори для мапи стали яскравіші.


image.png

23. Додано перевірку на наявність лабораторного дослідження в модулі "Інфекційні хвороби".

Коли користувач у розділі “Заключна класифікація“ у полі “Основа діагнозу“ обирає відповідь Лабораторний тест, у даному випадку інфекційної хвороби має бути доданий хоча б одне лабораторне дослідження у вкладці “Лабораторні дослідження“

Якщо ця умова не виконана то при виборі опції Лабораторний тест, користувач побачить попередження

image.pngimage.png

 



24. Додано поле "Інша інформація" в модулі "Інфекційні хвороби".


При редагуванні випадку інфекційної хвороби, на вкладці Клінічна інформація додано поле "Інша інформація".

image.png

25. При створенні Екстреного повідомлення оновлено логіку поля "Райони Києва" в модулі "Інфекційні хвороби".
До оновлення:

image.png



 

Після оновлення: поле Район (м. Києва) стане доступним у формі тільки за умови, що у полі Населений пункт вибрано м. Київ

image.png

26. В налаштуваннях форми діагнозу було прибрано редагування розділу Заключної класифікації у випадку інфекційного захворювання. 
Розділ Заключної класифікації після оновлення має фіксований набір полів, який не можна редагувати.


image.png

 

27. Оновлено логіку сортування інфекційних хвороб по областях.

Оновлення полягає в тому, що створено умову доступу випадку інфекційної хвороби.

Випадок інфекційної хвороби доступний організації з іншої області за умови:

    • до цього випадку був відкритий доступ або

    • інша область передала випадок іншій області

28. Додано можливість експорту аудиту даних в "модуль Адміністрування".

image.png

image.png


 

 

29. Оновлено логіку формування дозорних графіків в модулі "Дозорний епіднагляд".

У Дозорних графіках: “Результати обстеження осіб з ГПЗ\ТГРІ та відсоток отриманих позитивних результатів на грип та ГРВІ з початку епідеміологічного сезону“ для параметру Відсоток позитивних було змінено криву на крапки.

image.png